Ponořte se do chutí červeného vína

O tom, že víno je zdraví prospěšné, není pochyb. Důležité však je mít stále na paměti, že pít se musí především s mírou. Zdravotní 2dcl vína se lehce mohou změnit v celou lahev a to už se dostáváte spíše do problému, i když vám se to na první pohled nemusí tak jevit.

Pokud tedy chcete pít zdravě, pak si dopřejte omezené množství červené vína. Toto víno obsahuje množství zdraví prospěšných látek. Objevují se v něm látky, u kterých byly prokázány antioxidační účinky a také látky, které mají příznivý vliv na srdce. Navíc je červené víno velmi dobré také pokud máte problémy s krví. Sklenku červeného vína si také můžete dopřát, pokud vás trápí nízký krevní tlak. Problém však bývá, že pro mnoho lidí je červené víno příliš těžké a raději upřednostňují víno bílé. U něj se však zdraví prospěšné látky hledají obtížně. Pokud chcete lehké červené víno, pak vybírejte barvu.

U červených vín platí, že vína s plnou, sytou barvou jsou plná také po chuťové stránce. Vína lehčí budou mít spíše světle červený odstín. Mezi nejpopulárnější odrůdy patří Cabernet Sauvignon se svou typicky rubínově červenou barvou a výraznou ovocnou chutí, temně rubínový Dornfelder, ve kterém můžete rozeznat stopy čokolády, nebo Frankovka, kterou se zavděčíte snad každému milovníkovi vína.

Pokud byste chtěli zkusit něco méně tradičního, pak otestuje víno old porter. Jedná se o víno pocházející z oblasti severního Portugalska. Je oblíbené zejména u žen díky většímu podílu zbytkového cukru. Portské víno stejně jako víno tradiční zakoupíte v bílé, růžové a červené variantě, přičemž právě červená varianta patří mezi nejžádanější. Na stránkách www.oldporter.cz si můžete přečíst jaký je rozdíl mezi jednotlivými variantami a také se zde dozvíte, na kterých místech tato vína zakoupíte. Portské víno můžete také darovat. Je to něco méně tradičního ale přitom chuťově velmi zajímavého.

Napsat komentář