Život je příliš dlouhý, abychom jej prožili v prefabrikovaném nábytku

Trh s nábytkem je výrazně jiný, než byl před pár lety, a nábytek můžeme sehnat za minimální ceny. To má mnoho výhod, ale také nevýhod. Jsou styly nábytku, které máme možnost vidět prakticky u všech přátel a známých. A to ani nemusí být vyrobeny stejnou společností. Nadnárodní koncerny kopírují styly jeden od druhého. Co se chytne u jednoho, mají do půl roku všichni. Získáte tedy nábytek, který je na první pohled hezký, ale jeho originalita je mizivá. Co dělat, když se nespokojíte s průmyslovou produkcí a chcete nábytek, který každý nemá? Řešením je řemeslná výroba od truhláře.

Dobrý truhlář = dobrý designer

Zakázková výroba nábytku již dávno není pouze stloukaní několika kusů dřeva, jako bývalo před několika desetiletími. Aby se truhláři odlišili od uniformity nadnárodních nábytkářských koncernů, musí zákazníka kromě vysoké kvality zboží překvapit také originálním vzhledem nábytku. Dobrý truhlář tedy musí být zároveň dobrý designer, aby svému zákazníkovi navrhl nábytek, kterým se bude rád chlubit.

To dobří truhláři vědí, a proto sledují aktuální designové trendy a berou potaz celkový ráz domu/bytu/chalupy svého zákazníka. Truhlář dnes musí být pouze člověk, který má estetické cítění a zároveň hodinářskou přesnost.

Nábytek, který vydrží

Nemá cenu zapírat. Nábytek od truhláře je dražší než masově vyráběný nábytek. Ale rozdíl pozná i laik. Nábytek od truhláře vydrží i několik desítek a stovek let. Je-li nábytek vkusně odveden, mohou jej s chutí využívat ještě vaše pravnoučata stejně jako vy jste jako malí obdivovali komodu, kterou zdědila vaše babička po své babičce. Kolikrát do té doby byste museli obměňovat průmyslový nábytek?

Poctivá vůně dřeva

Není dřevo jako dřevo. I velké nadnárodní koncerny prodávají nábytek ze dřeva. Ale jen málokdy při jeho koupi cítíte tu krásnou vůni českého smrkového dřeva, kterou všichni milujeme. A nemluvě o dřevotřísce, kterou nemůžeme se dřevem po užitné, ani estetické stránce vůbec srovnávat.

Truhlář v Praze?

Tipy na dobrého truhláře si lidé předávají úplně stejně jako tipy na dobrého zubaře, pekaře, či kadeřníka. Protože předpokládáme, že většina čtenářů tohoto článku žije v hlavním městě, uvedeme svůj typ pro Prahu. Dobrým a prověřeným truhlářem v Praze je Truhlářství Marek. Již na webových stránkách můžete vidět poměrně slušnou galerii referencí, která vás zajisté přesvědčí o kvalitě truhlářství.

Napsat komentář