Proč si koupit auto radši v bazaru než od soukromého prodejce

Pořízení auta je pro mnohé z nás velkou a důležitou investicí, na kterou roky šetříme, někteří se dokonce na několik let zadluží. Proto tuto investici důkladně zvažujeme a chceme koupit automobil, který je spolehlivý, vydrží a není legislativně zatížen.

Právě z těchto důvodu se většina rozhodne pro nákup prostřednictvím autobazarů, které nám garantují určitou záruku.

Jistota legálnosti

Autobazarům záleží na pověsti, kterou si u svých zákazníků budují. Proto veškeré vozy důkladně prověřují a jen 30% skutečně projde přísným sítem výkupu vozidel.

Problém u prodeje ojetých vozů od soukromých prodejců nejčastěji bývá legislativní zátěž, proto autobazary prověřují, zda vozidlo není kradené, není předmětem exekuce nebo je prodáváno bez souhlasu manželky/manžela nebo dokonce majitele.

V minulosti se totiž do technického průkazu zapisoval pouze držitel vozidla, nikoli jeho majitel, kterým mohla být například leasingová společnost. Kupující, který si tyto informace důkladně neprověřil nakonec zůstal bez auta a bez peněz.

Kromě legislativní stránky ověřují autobazary také technický stav vozidla. Samozřejmě musíte počítat s tím, že kupujete ojeté auto a drobné závady se časem mohou objevit, nemělo by to být však nic zásadního.

Záruka

Autobazary automaticky nabízí svým zákazníkům zákonné záruky, kdy v případě nějakého problému můžete vůz reklamovat. Tyto záruky jsou mnohem lépe vymahatelné, než u soukromých prodejců, kde byste v občansko právním sporu jen těžko záruku vymáhali. Tyto spory se navíc táhnou roky, proto kupujte raději opatrně u ověřených prodejců.

Financování

Dalším pozitivním bodem pro nákup přes autobazary je, že vám pomohou zajistit výhodné financování díky spolupráci s finančními ústavy.

Často vám nabídnou také pojištění u společností, se kterými spolupracují, a díky tomu získáte výhodnější podmínky, než kdybyste oslovili banky nebo pojišťovny individuálně.

Bez běhání po úřadech

Dobré autobazary, které chtějí svým zákazníkům nabídnout kompletní servis, za vás zajistí také převod a registraci vozidla. Díky tomu ušetříte čas, který byste jinak ztratili zdlouhavým a únavným běháním po úřadech.

Cena

Častým důvodem, proč se lidé rozhodují pro koupi ojetého auta od soukromého majitele je cena. Myslí si totiž, že autobazary obecně mají vyšší ceny.

To ovšem není pravda. Trh je přesycen nabídkou ojetých vozů, proto si autobazary nemohou dovolit cenu přepálit.

Cena se obvykle stanovuje podle skutečného technického stavu vozidla, pokud je tedy cena vyšší než u soukromého prodejce, dá se předpokládat, že zkrátka daný vůz je v lepším technickém stavu.

Napsat komentář