Šátky a šály aneb nezbytný módní doplněk

Módní vlna šátků a šál všech barev a velikostí se vrací jako bumerang. Dnes na ulici jen stěží potkáte ženu bez tohoto nepostradatelného doplňku. Jak rozmanitá je módní nabídka šátků a šál? A podle jakých kritérií dámy vybírají?
Zimní, letní, barevné, klasické nebo tunelové. Šátky a šály dnes nalezente v kamenných i online obchodech v širokém zastoupení.  Někteří dávají přednost klasice, jiní nedají dopustit na tunel.

Zimní šály

Šály na zimu se staly nepostradatelnými, protože chrání krk před mrazem a větrem. Zároveň je lze dokonale sladit s barvou a vzorem čepice a rukavic. Právě na sladění těchto módních doplňků je v současné době kladen velký důraz. Proto je většinou můžete zakoupit jako set, kde jsou jednotlivé kusy perfektně sladěné.
Hitem současnosti jsou tzv. tunelové šály. Jsou hřejivé, jemné a určené pro dámy i pány. Nicméně pánové si většinou potrpí na klasiku. Velké oblibě se těší pánské kašmírové šály. Výborně hřejí a jsou v klasickém rozměru 33×190 cm. Stačí jen vybrat vhodnou barvu.

Dámské šátky

Šátky se staly nezbytným doplňkem bez ohledu na počasí. Jsou perfektní náhradou za hřejivé šály. Jakmile ustoupí mrazy, jednoduše po nich sáhněte a ozvláštněte jimi svůj outfit. Barevné dámské šátky dosahují rozměrů 90×90 cm, aby tak vynikly vyobrazené vzory.
Malé šátky můžete zakoupit v rozměrech 53×53 cm a slouží většinou jako doplněk do kostýmů. Nicméně kreativitě se meze nekladou. Malý šátek lze použít i jako doplněk do vlasů nebo jím ozvláštnit sportovní oděv.

Kreativní pareo

Pareo je u nás nepříliš známý šátek, který díky své velikosti umožňuje široké spektrum použití. Můžete jej zkracovat, uvázat a vytvořit lehkou sukni, nejčastěji si jej ženy berou přes plavky k vodě. Pareo na pláž se vyrábí v rozličných barevných provedeních. Stačí si vybrat přesně takové, které sedne na míru právě vám. Většina nositelek si pareo chválí pro pocit být tzv. „oblečená a současně neoblečená“.

Napsat komentář