Top 5 výhod lité podlahy

Realizace podlahových ploch patří mezi tradiční činnosti, jež je zapotřebí vykonat při řešení stavby nebo náročnější rekonstrukce konkrétního objektu. V minulosti se jednoduše celá plocha pokryla betonem, jenž se následně vyrovnával. Jednalo se o poměrně zdlouhavou činnost. Výsledek byl také ne vždy úplně uspokojivý. V současné době jsou jasnou jedničkou anhydritové potěry. Právě na jejich hlavní přednosti se zaměříme v následujících řádcích.

1. Optimální volba pro podlahové vytápění

Uvažujete-li o podlahovém vytápěcím systému, pak rozhodně volte anhydritové podlahy. Prostup tepla z trubek je u nich totiž optimální. Navíc při lití nehrozí poškození celého potrubního systému, jenž je většinou vyrobený z plastu.

2. Rovný povrch bez spár

Na jakékoli nerovnosti u lité podlahy můžete zrovna zapomenout. Má samonivelační schopnosti a vy budete mít jistotu, že nerovnosti prostě nenajdete. Stejně tak je typická i absencí jakýchkoli spár. U samonivelačního potěru nevznikají.

3. Rychlost realizace

Už jste někdy čekali na vytvrdnutí betonového povrchu? Pokud ano, tak víte, že proces může trvat i několik dní. Na lité podlahy lze stoupnout již na druhý den od jejich vylévání. Proces je zkrátka doslova expresní.

4. Nenáročný úklid

Velkou předností anhydritových podlah je také to, že nebudete muset skoro vůbec uklízet. Nejde z nich skoro žádný prach, a dokonce ani nenajdete ani žádné zbytky kolem.

5. Cenová dostupnost

Anhydritové podlahy nejsou nijak finančně náročné. Ve srovnání s betonovými povrchy vycházejí výhodněji.

To nejdůležitější jsme možná prozatím nejmenovali. Ano, máme pro vás tip na realizaci anhydritové podlahy. Stačí se podívat na anhypodlahy.cz. Právě společnost Anhypodlahy s.r.o. nabízí komplexní služby v oblasti litých podlah za výhodné ceny. Ostatně ceník anhydritové podlahy si můžete prohlédnout sami.

Napsat komentář