Typy značek k pronájmu

Na trhu dopravního značení nalezneme hned několik společností, které se zabývají pronájmem dopravních značek. Škála nabídky zrovna není malá – k pronájmu zde nalezneme svislé dopravní, do kterých patří výstražné, příkazové i informativní značky, nebo vodorovné dopravní značení, ke kterému je nabízena celá realizace.

U svislých značek se rozhodně nemusíte bát špatných parametrů, nekorespondujícíh barev, nebo jednoduše zvláštních značek, které jste nikdy na ulici neviděli. Všechny značky k pronájmu musí být v souladu se zákonem 361/2000Sb. Ta stanovuje pravidla silničního značení a určuje podobu a technické provedení značek. To také vychází z evropských úmluv.

Vodorovné značky se rozdělují na stálé a přechodné. Pod pojmem vodorovná značka obvykle rozlišujeme šipky, příčné a podélné čáry, označení stání a parkovišť, označení zastávek. Jak bylo zmíněno společnosti, obvykle k nim patří i realizace. Při výběru společnosti je tedy třeba zkontrolovat, zda dané místo realizace patří i do jejich portfolio a zda mají zkušenosti s realizací v exteriéru i interiéru, nebo v průmyslových areálech, obchodních zónách, logistických center, venkovních i podzemních parkovišť.

Pro aplikování vodorovných značek se používají jednosložkové nebo dvousložkové barvy. Ideální podmínky pro kvalitní nanášení vodorovného značení jsou čistý povrch, teplo a sucho. Jednosložkové barvy se nanáší ručně nebo strojově jejich životnost je 12 – 24 měsíců. I u značek platí záruka, a to šest měsíců. Dvousložkové barvy jsou take aplikovány ručně nebo strojně, ale pokládají se za studena. Životnost vodorovných značek, které se nanáší dvousložkovou barvou, je minimálně 36 měsíců. Záruka potom bývá delší, a to až jeden rok. Neměli byste ovšem zapomínat, že životnost veškerého vodorovného dopravního značení záleží na vytíženosti dopravní komunikace. Tudíž v oblasti, kde projede jen pár aut se může životnost vyšplhat až na desítku let.

Pokud si s výběrem značení nebo případou barvou u vodorovných značek nevíte rady, neváhejte se obrátit na pronajímetele značek pro odbornou radu. Jen firma s desítkami zkušeností ví, které značky se hodí kam, jak by měli vypadat a který typ z mnoha barev lze použít.

 

Napsat komentář