Uvažujete nad pořízením markýzy nebo pergoly?

Doba prázdnin je v plném proudu a většina lidí se snaží najít v pracovním shonu čas na zaslouženou dovolenou za hranicemi všedních dnů. Mnoho z vás, kterým se to nepodaří, tráví svůj volný čas ve svých obydlích, ať už jsou to chaty, domky, či byty (v ideálním případě alespoň s terasami). Jak si ale zpříjemnit volné letní dny?

Relaxujte, pozvěte přátele, čtěte..

Podvečerní posezení v příjemné společnosti s lahodným drinkem, grilováním, četbou, poslechem hudby nebo jinými činnostmi, které máte rádi, vám zcela jistě zpříjemní teplé letní večery. Léto je ale také spojeno s poměrně proměnlivým počasím, buďte připraveni.

Počasí vás nezaskočí

Vyberte vhodné zastínění venkovních prostor, kde chcete trávit volný čas. Například markýzy se skvěle hodí na balkón nebo terasu domu, navíc skvěle ochrání při úmorných vedrech, nebo lehkém poprchávání. Pokud zvolíte markýzu, je třeba se o ni také starat. Účinné a jednoduché na údržbu jsou kazetové markýzy.

Kazetová markýza se funguje tak, že se látka zaroluje do uzavřeného boxu a tím je celoročně chráněna před povětrnostními vlivy. Pokud se stane, že markýza zmokne a vy jste přesto nuceni jí pro silný vítr složit, stačí ji opět rozevřít ihned, jak budete mít možnost a nechat ji před dalším složením pořádně vysušit, aby vám látka nehnila vlhkem.

Foto: Maron.cz

Další fotografie a více info naleznete na designovém webu www.maron.cz.

Markýza nebo pergola

Pro koho je markýza rozměrově malá, nebo potřebuje zastínit volný prostor, který nenavazuje na nemovitost a preferuje zároveň odolnost, případně celoroční využití, je ideálním řešením pergola s pohyblivými střešními lamelami v kombinaci s možností pohyblivého bočního uzavření.

Ať už zvolíte markýzu nebo pergolu, je jisté, že si vás letní změny počasí už nepřekvapí.

Napsat komentář