Užijte si letní dovolenou u proslulého Máchova jezera

Vzhledem k současné koronavirové situaci vzrostl obrovský zájem o dovolené v České republice. Spousta turistů se totiž domnívá, že ani v letním období nebude cestování tak jednoduché, jako tomu bylo před vypuknutím celosvětové pandemie, ovšem nezoufejte. I naše země totiž nabízí půvabná místa, kde zažijete dobrodružství i vodní radovánky. V následujících řádcích vám představíme Máchovo jezero a jeho okolí.

Máchovo jezero se nachází na území města Doksy v okrese Česká Lípa. V podstatě se nejedná o jezero, ale o rybník, který je svou rozlohou šestý největší v České republice. Ubytování Máchovo jezero nabízí hlavně v chatkách, které se nachází nedaleko pláže.

Máchovo jezero kombinuje vodu, přírodu i českou historii

Máchovo jezero sice láká především na vodní atrakce, nicméně v okolí jsou i přírodní krásy a nechybí ani pozůstatky historie. Přijdou si na své tedy jak sportovně založení jedinci, tak i nadšenci do českých dějin. Nedaleko se totiž nachází hrady Bezděz, Houska a Sloup v Čechách. Jestliže hrady nejsou to pravé ořechové, vyrazit můžete na zámky Zákupy, Zahrádky anebo Dětenice.

Pro rodiny s dětmi jsou v blízkosti aquaparky i zoologická zahrada v Liberci. Aquaparky se pak nacházejí jak v Liberci, tak i v České Lípě.

Ubytujte se v chatkách uprostřed přírody

Pokud si myslíte, že vám nenabídne Máchovo jezero ubytování přijatelné po cenové stránce, potom jste na omylu. Stačí si objednat chatku v chatové osadě Elite. Připraveny jsou čtyřlůžkové chaty vybavené chladničkou. Společná je jídelna s barem. V areálu nechybí ani sociální zařízení, ohniště, houpačky, prolézačky a pískoviště.

V okolí na vás čeká bohaté vyžití. Zahrajete si minigolf, s dětmi zajdete na trampolínu či kolotoče. Vyrazit můžete i na šlapadla anebo se projet loďkou.

Napsat komentář