Vhodná kamna jsou často lepší než ústřední topení

Při současných cenách elektrické energie, potažmo plynu, se zdá topení jako nutný luxus. Není však potřeba kvůli tomu chodit celou zimu doma v kožichu. Existují i jiné, daleko praktičtější možnosti. Třeba koupě kamen.

Dřevo je stále levné

Spekulace ohledně komodit typu elektřina a plyn mohou z velké části za dnešní drahotu. Když se jich však vzdáme, rázem by mělo dojít ke zlevnění. V rámci státu to samozřejmě takto platit ještě dlouho nebude, nicméně domácnosti se už mohou podobným způsobem zařídit. Stačí si pořídit nové topné těleso ve formě klasických kamen na dřevo.

Dřevo je nejen ekologické, ale hlavně cenově dostupné. Navíc má tu výhodu, že nám jen tak nedojde. Zatímco proudění plynu je možné zastavit, stromy nikam nezmizí. Nikdo se tudíž nemusí bát, že by měl s přechodem na nový druh vytápění nějaké zásadnější potíže.

Příjemný vzhled

Kamna mají ještě jednu velkou výhodu oproti standardním topným systémům, a sice design. Klasické žebrované topení nemá v tomto ohledu žádnou šanci oproti vizuálním kvalitám kamen.

Ty navíc nemusí mít za všech okolností pouze klasický starosvětský vzhled, který známé z mnoha zámků, ale mohou se pyšnit i docela moderním designem, jenž dobře zapadne i do dnešních domácností.

Vizuální vlastnosti zde však nejsou to nejdůležitější kritérium. Člověk by měl kamna vybírat hlavně podle výhřevnosti. S tím už si ale většina laiků neporadí, k tomu je potřeba být expert. I proto je dobré nakupovat takovéto produkty u solidních prodejců, kde nejenže nabízí široký sortiment zboží, ale zároveň umí i dobře poradit. Mezi takové se řadí třeba obchod Kamnárna.

Údržba

Na rozdíl od ústředního topení je potřeba kamna udržovat v dobré kondici, a sice čištěním. Občasnou očistu potřebují nejen samotná kamna, ale rovněž i kouřovody. Pokud se totiž zanesou až příliš, může v nejhorším hrozit i výbuch zařízení.

Napsat komentář