Vylepšete si své bydlení

V letošním roce zapomeňte na strohé geometrické linie a pravé úhly. Hitem se stávají jemné oblouky, ovály a kruhy. Dovedete si vybavit, jaký styl používal lomené oblouky? Ano, je to dávné baroko, kterému již dávno odzvonilo, a přesto se jeho základní prvky vrací na scénu.

Co by vám doma rozhodně nemělo chybět

Velkou oblibou se stávají měkké kulaté taburety a sedací vaky. Ve tvaru oblouku si už dnes můžete pořídit i sedací soupravy nebo kuchyňské ostrůvky, fantazii v oblasti bydlení se meze nekladou. Navíc zaoblené tvary působí mnohem útulněji než ty ostré. Pokud nehodláte měnit vybavení interiéru, stačí obměnit jenom pár doplňků, například takový oválný kusový koberec navodí v místnosti příjemnou atmosféru.

Byt plný barev

Tak jako móda, tak i barvy pro byt se každoročně mění. Uhádnete, jaká barva se stala barvou roku 2019? Rok 2018 se nesl v duchu tmavě modré, zlaté a měděné. Tyto barvy vystřídala korálová. Tu vybrali američtí vizionáři ze společnosti Pantone a to díky tomu, že barva příznivě působí na lidskou psychiku, ale mimo ni taky připomíná podmořský svět, který je kvůli lidským zásahům ohrožen. Záchrana planety se začala projevovat i do našeho bydlení. Tato barva se nebude projevovat jenom na zdech, ale taky v nábytku a bytovém textilu.

A co váš dům

Majitelé domů se mnohdy pyšní velkými místnostmi, které v sobě skrývají kuchyň, jídelní prostor a obývací pokoj dohromady. Letošní rok se zaměřuje na rozčlenění těchto prostor pomocí barev. Dům lze však opticky rozdělit pomocí svítidel, nasvícení. Bytová svítidla se budou v letošním roce nést ve znamení industriálního stylu, velkým trendem jsou svítidla tvaru žárovek různě zavěšená ze stropu.

Abyste dosáhli výrazné členitosti, můžete si pohrát i s kusy nábytku, takovým řešením jsou kuchyňské ostrůvky, vyvýšení jídelního stolu nad ostatní prostory apod. Bílá barva je symbolem čistoty, avšak v kuchyni už dávno převládají tmavší odstíny s matnými kontrasty. Tak kombinujte a hlavně vylepšujte!

Napsat komentář