Výroba etiket, vstupenek, štítků – co všechno si můžeme nechat natisknout?

Víte, jak moc se změnily služby tiskáren od dob, kdy se dal vytisknout pouze arch papíru z počítače v černobílé barvě nebo okopírovat probírané učivo ze školy?

Termo etikety

Termo etikety využijí zejména ti, kteří vlastní nebo provozují například obchod s potravinami, zvláště u sekce ovoce a zelenina, kdy po zvážení těchto surovin vyjede z vážícího zařízení štítek – termo etiketa. Výroba etiket tohoto druhu se provádí za pomoci termocitlivého materiálu. Termo etikety nevydrží moc dlouho, termocitlivá vrstva se totiž vlivem ultrafialového záření rozpadá.

Samolepicí etikety

Každá správná hospodyňka má tento druh etiket doma. K čemu? Samolepící etikety jsou ideálním pomocníkem například při zavařování nebo výrobě domácích delikates, pomocí těchto „nálepek“ si svůj produkt popíšete a nalepíte. Už vás někdy přijímali na příjem do nemocnice? Všimli jste si prvotního velkého papírování se závěrem, kdy sestra vytiskla údaje, které nalepila na plastový náramek na vaší ruce? Tak přesně k tomuto účelu jsou samolepicí etikety určeny. Výroba etiket zahrnuje i vaše rozhodnutí, kdy si můžete etiketu nechat potisknout nebo ji nechat čistě bílou.

Visačky

Visačky jsou velmi důležité při označování různých produktů – jak doma, tak ve výrobě. Díky naseklému otvoru je můžete zavěsit tam, kam chcete. Tiskárny vám visačky natisknou buď bez potisku – čistě bílé, nebo s potiskem – můžete si vybrat, kterou stranu budete chtít natisknout, můžete zvolit obě strany. Je možné je předtisknout a vy si je dotisknete sami podle potřeby.

Vstupenky

Přeci byste si netiskli vstupenku po vstupence sami? Dnešní tiskařské služby nabízí i tisk vstupenek, kdy vám je vytisknou například čistě bílé na vámi provedený dotisk nebo s potiskem přední i zadní strany. A aby se vám vstupenky lépe od sebe oddělovaly, jsou většinou upraveny perforací. Jsou vyráběny z termo i netermo materiálů, vždy je lepší se nejdříve na všech detailech (materiál, velikost, barva, typ tisku apod.) domluvit s obsluhou tiskárny.

Napsat komentář